Grand Indonesia Resim Sergisi

8 Şubat 2018 tarihinde eklenmiştir. Bu video Kültür Sanat kanalında bulunmaktadır..

Ankara Üniversitesi Asya-Pasifik Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (APAM)’nin sosyal faaliyetleri kapsamında, ressam İbrahim ALTUN’un resimlerinden oluşan “Büyük Endonezya (Grand Indonesia)” konulu resim sergisi 15-19 Ocak 2018 tarihleri arasında ANKÜSEV’de sanatseverlerle buluştu.

Serginin açılış töreni, 15 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 18.00’de Sayın Rektör Prof. Dr. Erkan İBİŞ, Endonezya Cumhuriyeti Büyükelçisi Ekselansları Wardana, APAM Müdürü Prof. Dr. Ali Merthan DÜNDAR ve Ressam İbrahim ALTUN tarafından yapıldı.

Endonezya’nın Bali bölgesine özgü Panji Semirand dans gösterisiyle başlayan tören, açılış konuşmaları ve kurdela kesimi ile devam etti, Endonezya mutfağından tatlarla hazırlanan kokteyl ile de sona erdi.

Serginin açılış törenine; Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Büyükelçisi Pham Anh Tuan, Küba Cumhuriyeti Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez ve Endonezya Cumhuriyeti, Moğolistan, Singapur, Tavvan, Tayland, Brunei Sultanlığı ve Kosta Rika Cumhuriyeti Büyükelçiliklerinden diplomat ve misafirler, Pakistan Okulu’ndan öğretmen-öğrenci grubu ve yaklaşık 200 sanatsever katıldı.

Paylaş

İzlenme

1.701 Gösterim

Beğeni

Arama Sonuçları