Gelecek İçin Tecrübelerin Aktarımı: Çatışma Bölgelerinde Türk ve Japon İnsanı Yardım ve Destek Faaliyetleri

24 Nisan 2018 tarihinde eklenmiştir. Bu video Eğitim, Etkinlikler kanalında bulunmaktadır..

Ankara Üniversitesi Asya-Pasifik Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (APAM)’nin bilimsel faaliyetleri kapsamında, “İnsani Yardım” konusunda karşılıklı olarak tecrübelerin aktarılması amacıyla düzenlenmesi planlanan “Exchange of Experiences for the Future: Japanese and Turkish Humanitarian Aid & Support Activities in Conflict Zones” konulu uluslararası sempozyum, 19 Şubat 2018 tarihinde Ankara Üniversitesi Rektörlüğü 100. Yıl Kongre Salonunda gerçekleşti.

Sempozyumun açılış töreni, 19 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 09:30’da Ankara Üniversitesi APAM Müdürü Prof. Dr. Ali Merthan DÜNDAR, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan ELMALI, AFAD Başkanı Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU ve Japonya Büyükelçisi Ekselans Akio MIYAJIMA’nın konuşmalarıyla yapıldı.

Japonya, İngiltere, Ürdün ve Türkiye’den uzmanların katıldığı sempozyum, İngilizce olarak dört oturumda gerçekleşti. Toplantıya UNHCR, JICA, AAR JAPAN, PAPCIC gibi uluslararası kuruluşlar ve Sivil Toplum Organizasyonlarıyla yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerden akademisyenler ve araştırmacılar konuşmacı olarak katıldı.

Sempozyumun açılış törenine; Kuveyt Devleti Büyükelçisi Ekselans Ghassan ZAWAWI, Makedonya Cumhuriyeti Büyükelçisi Ekselans DrZvonko MUCUNSKI, İngiltere Büyükelçiliği İnsani Yardım ve Göçmenlik Bölümü’nden Alex Ballinger, Ürdün Büyükelçiliği Müsteşarı Tarek AL-Smadi, Ukrayna Büyükelçiliği Birinci Sekreteri Volodymyr DZIUB, Libya Büyükelçiliği Başkâtibi Muammar S. A. Elageli, İsviçre Büyükelçiliği Göçmenlik bürosu görevlileri, JICA Japonya ve Türkiye temsilcileri ile çok sayıda akademisyen, öğrenci ve konuya ilgi duyan çeşitli kurumlardan misafirler katıldılar.

Paylaş

İzlenme

1.896 Gösterim

Beğeni

Arama Sonuçları