Değişen Dünya Düzeni: Türkiye ve Japonya’nın Perspektifleri

24 Nisan 2018 tarihinde eklenmiştir. Bu video Etkinlikler kanalında bulunmaktadır..

Ankara Üniversitesi Asya-Pasifik Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (APAM)’nin bilimsel faaliyetleri kapsamında, değişen dünya düzeni ve son gelişmeler konusunu tartışmak amacıyla 7 Mart 2018 tarihinde “Değişen Dünya Düzeni: Türkiye ve Japonya’nın Perspektifleri” konulu panel Ankara Hilton Otel’de gerçekleşti.

Panelin açılış töreni, 7 Mart 2018 Çarşamba günü saat 10:00’da Ankara Üniversitesi APAM Müdürü Prof. Dr. Ali Merthan DÜNDAR, Japonya Büyükelçisi Ekselans Akio MIYAJIMA’nın açılış konuşmaları ve Uluslararası Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Büyükelçi Ekselans Shotaro OSHIMA ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin BAĞCI’nın değerlendirme konuşmalarıyla yapıldı.

Japonya ve Türkiye’den uzmanların katıldığı panel, İngilizce olarak üç oturumda gerçekleşti. Panele IIES, TEPAV gibi uluslararası kuruluşlar, Ekonomi Bakanlığı ile yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerden akademisyenler ve araştırmacılar konuşmacı olarak katıldı.

Panele; Singapur Büyükelçiliği’nden Diplomat Jeremy Low, Bulgaristan Büyükelçiliği Üçüncü Sekreteri Dr. Liliya Chausheva, Japonya Büyükelçiliği İkinci Kâtip Mariko Tsunokake, Dışişleri Bakanlığı’ndan diplomatlar, çok sayıda Türk ve yabancı akademisyen, öğrenci ve konuya ilgi duyan çeşitli kurumlardan misafirler katıldılar. Panel, 8 ve 9 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul’da devam etti.

Paylaş

İzlenme

1.356 Gösterim

Beğeni

Arama Sonuçları